Spolek výtvarných umělců Vysočiny, z.s.

oficiální webové stránky

Novinky

Jsme na Facebooku !

Sledujte nás.

21. března 2019 - přidána fotogalerie z vernisáže v Hlinsku


8. ledna 2019 - přidána pozvánka na výstavu v Hlinsku


7. ledna 2019 - novoroční upgrade stránek, starší novinky přesunuty do historie novinek, aktualizována úvodní stránky a aktualizována sekce Aktivity, výstavy o rok 2018


>> Historie novinek <<

Odkazy:TOPlist

V pátek 21.4.2017 v 17.00 hodin byla úspěšně zahájena spolková výstava SVUV v Hlinsku. Své výtvarné práce převážně z posledních pěti let tvorby představuje 19 členů spolku a dva hosté - Pavel Bezděčka a Hugo Jonáš. Zahájení výstavy proběhlo důstojně. Ředitel Galerie v Hlinsku pan Martin Horák výstavu krátce uvedl a dal prostor předsedovi SVUV Pavlu Tomanovi, aby představil spolek, jednotlivé autory a soubor vystavených děl. Zahájení výstavy se osobně zúčastnilo osm členů spolku, každý z nich byl představen a odměněn potleskem přítomných.
Obětavost prokázal člen spolku Ladislav Kukla. Motiv jednoho z jeho obrazů byl totiž Galerií v Hlinsku vybrán pro plakát a pozvánku, nicméně uvedený obraz v původním souboru na výstavu nebyl. Ladislav Kukla neváhal, obraz ve svém depozitáři rychle dohledal, přivezl ho osobně do Hlinska a ještě před vernisáží byl obraz dodatečně instalován na významném a viditelném místě. Návštěvníci výstavy tak nebudou zklamáni, že obraz z pozvánky a plakátu neuvidí v originálním provedení.
Výstavní prostory v Galerii v Hlinsku jsou dosti rozsáhlé, proto bylo možné představit tvorbu členů SVUV a jejich hostů v patřičné šíři i pestrosti. Instalace se vydařila, popisky byly připraveny přesně a pečlivě, stejně tak nasvícení výtvarných děl. Vernisáž byla obohacena kulturním programem v podobě kytarových skladeb, které byly předvedeny žáky z místní ZUŠ.

Pavel Toman, předseda SVUV