oficiální webové stránky
Novinky

Jsme na Facebooku !

Sledujte nás.


3. března 2023 - aktualizovány probíhající výstavy


2. ledna 2023 - přidána pozvánka na výstavu v Litovli


30. prosince 2022 - smazány neaktuální výstavy


23. září 2022 - aktualizovány probíhající výstavy, upgrade redakčního systému, pluginů a PHP


7. července 2022 - obrazy Petra Vlacha lze nyní shlédnout na výstavě Lidská práva v Itálii


18. ledna 2022 - přidány chybějící obrázky do sekce Aktivity, výstavy


14. ledna 2022 - přidána pozvánka na výstavu Petra Vlacha v zámecké konírně Muzea Vysočiny v Třebíči


17. listopadu 2021 - Aktualizovány probíhající výstavy


31. srpna 2021 - Přidány fotografie ze zahájení výstavy ve Žďáru nad Sázavou a aktualizován seznam členů


20. srpna 2021 - Přidána pozvánka na výstavu v rámci festivalu Slavnosti jeřabin


30. června 2021 - Přidána pozvánka na výstavu Barvy a tvary


7. února 2021 - Přidána pozvánka na výstavu v Třebíči


27. října 2020 - Přidán rozsáhlý novinový článek k 30. výročí vzniku SVUV


15. září 2020 - Přidána fotogalerie z vernisáže v Dačicích


26. srpna 2020 - Odebráno info k výstavě ve Žďáře - k dohledání zde ... Přidána pozvánka na výstavu Třicítka v Dačicích...


14. srpna 2020 - Přidány fotky a text k výstavě "Ozvěny Vysočiny" ve Žďáru nad Sázavou


3 července 2020 - velký upgrade, úprava našeho profilu na wikipedii, přechod stránek ze systému Joomla na Wordpess, starší novinky přeházeny do historie novinek a moc dalších úprav...
>> Historie novinek <<

Odkazy:TOPlist

Spolek výtvarných umělců Vysočiny pokračuje v prezentaci tvorby svých členů mimo Kraj Vysočinu. Na jaře 2018 se spolek představil v Uherském Brodě, na začátku září 2018 byla zahájena výstava spolku ve Vysokém Mýtě.

Na výstavě ve Vysokém Mýtě představuje svoji tvorbu 13 výtvarníků v oblasti malby, umělecké fotografie a sochařství. Výstavní prostor ve Vysokém Mýtě je zcela specifický, jedná se o galerii ve zvonici. Čtyřpatrový prostor bývalé zvonice byl postaven v 16. století pro příliš těžké zvony poničeného chrámu svatého Vavřince. Po rekonstrukci chrámu na konci 19. století se však zvony vrátily na své původní místo v chrámové věži a zvonice zůstala nevyužita. Od roku 2000 slouží tři nejvyšší patra zvonice k příležitostným výstavám a navíc je odtud nádherný výhled na historické centrum Vysokého Mýta.

Výstavní prostory jsou rozsáhlé a vzdušné, jediným problémem je, že přístup do nejvyšších pater zvonice je po točitém železném schodišti čítajícím asi 150 schodů, takže vynesení výtvarných děl do příslušných pater je opravdu náročným fyzickým výkonem. Všichni vystavující o této skutečnosti však věděli, a proto ze své tvorby pro výstavu vybírali přiměřená díla jak co do velikosti, tak co do váhy.

Jedno patro zvonice jsme vyčlenili pro prezentaci uměleckých fotografií Petra Klukana, Jaroslava Hedbávného a Josefa Prodělala. V dalším patře zvonice pak mohou návštěvníci shlédnout tvorbu Luboše Kerndla, Evy Dolejšové, Zdeňka Šplíchala, Ladislava Kukly a Davida Habermanna. V nejvyšším patře zvonice jsou pak prezentována výtvarná díla Alice Waisserové, Paula Ewerta, Petra Vlacha, Pavla Bezděčky a Pavla Tomana.

Na zahájení výstavy v neděli 2. září 2018 přišel i starosta města Vysokého Mýta Ing. František Jiraský, aktivity SVUV a samotnou výstavu ve Vysokém Mýtě pak představil předseda spolku Pavel Toman. Možnost říci něco více k vystaveným výtvarným dílům dostali i samotní autoři – na vernisáži byli přítomni kromě předsedy také Paul Ewert, David Habermann, Pavel Bezděčka a Petr Vlach.
Významným způsobem přispěl ke spolkové výstavě ve Vysokém Mýtě Petr Vlach se svojí dopravní firmou WLACH TRANSPORT s.r.o. Dopravu uměleckých děl z Jihlavy do Vysokého Mýta totiž pro SVUV poskytl sponzorsky a bezplatně.

 
Pavel Toman

předseda SVUV