oficiální webové stránky
Novinky

Jsme na Facebooku !

Sledujte nás.


3. března 2023 - aktualizovány probíhající výstavy


2. ledna 2023 - přidána pozvánka na výstavu v Litovli


30. prosince 2022 - smazány neaktuální výstavy


23. září 2022 - aktualizovány probíhající výstavy, upgrade redakčního systému, pluginů a PHP


7. července 2022 - obrazy Petra Vlacha lze nyní shlédnout na výstavě Lidská práva v Itálii


18. ledna 2022 - přidány chybějící obrázky do sekce Aktivity, výstavy


14. ledna 2022 - přidána pozvánka na výstavu Petra Vlacha v zámecké konírně Muzea Vysočiny v Třebíči


17. listopadu 2021 - Aktualizovány probíhající výstavy


31. srpna 2021 - Přidány fotografie ze zahájení výstavy ve Žďáru nad Sázavou a aktualizován seznam členů


20. srpna 2021 - Přidána pozvánka na výstavu v rámci festivalu Slavnosti jeřabin


30. června 2021 - Přidána pozvánka na výstavu Barvy a tvary


7. února 2021 - Přidána pozvánka na výstavu v Třebíči


27. října 2020 - Přidán rozsáhlý novinový článek k 30. výročí vzniku SVUV


15. září 2020 - Přidána fotogalerie z vernisáže v Dačicích


26. srpna 2020 - Odebráno info k výstavě ve Žďáře - k dohledání zde ... Přidána pozvánka na výstavu Třicítka v Dačicích...


14. srpna 2020 - Přidány fotky a text k výstavě "Ozvěny Vysočiny" ve Žďáru nad Sázavou


3 července 2020 - velký upgrade, úprava našeho profilu na wikipedii, přechod stránek ze systému Joomla na Wordpess, starší novinky přeházeny do historie novinek a moc dalších úprav...
>> Historie novinek <<

Odkazy:TOPlist

Spolek výtvarných umělců Vysočiny ( SVUV) zahájil ve čtvrtek 28. ledna 2016 svoji výstavu v „konírně“ zámku Třebíč. Návštěvníci tak mají možnost shlédnout tvorbu členů tohoto spolku po dlouhé době, obdobná výstava se zde konala před dlouhými devíti lety v roce 2007.

V současné době má spolek 31 členů, dlouholetými členy tohoto seskupení byli i známí třebíčtí výtvarníci Josef Kremláček a Hynek Luňák, kteří již bohužel nejsou mezi živými.

Na aktuální výstavě v „konírně“ představuje svá díla většina členů spolku, celkem 24 výtvarníků. Jedná se o výběrovou výstavu, soubor vystavených děl vybírala z nabídky tvůrců komise složená zčásti z pracovníků Muzea Vysočiny v Třebíči a zčásti z určených členů spolku. Konečný výběr působí velice vyváženě, instalace je na vysoké profesionální úrovni, prostor „konírny“ je pro podobnou prezentaci ideální.

Výstava představuje Spolek výtvarných umělců Vysočiny v jeho pestrosti. Vystavují zde členové, kteří se zabývají uměleckou fotografií – jsou to autoři jako Petr Klukan, Jaroslav Hedbávný, Vladimír Brauner, Pavel Petrov a Josef Prodělal.

Zastoupeni jsou i výtvarníci starší generace s bohatou zkušeností s různými technikami malby a využitím různých materiálů jako olejových barev, akrylů nebo voskových pastelů – k těmto nejzkušenějším autorům patří Jindřich Boška, František Dörfl, Josef Macek, Vlastislav Kincl, Svatava Brunová, Lidmila Dohnalová, Eva Milichovská nebo Ladislav Kukla.

Zastoupeni jsou i výtvarníci střední generace, kteří velmi rádi a úspěšně experimentují s různými formami a materiály. K takovým experimentátorům patří především Zdeněk Šplíchal, Milan Nestrojil, Jan Pevný nebo Lubomír Kerndl. Představuje se i jedna z nově přijatých členek spolku Eva Dolejšová.

Ve spolku je i několik sochařů, z nichž se na výstavě představují Pavel Toman a Leopold Habermann. Pavel Toman tvoří své abstraktní sochy především ze dřeva, zatímco Leopold Habermann z kovu.

Nejmladší generaci umělců zastupují na výstavě Alice Waisserová, Arnošt Kába, Petr Vlach a Paul Ewert. Alice Waisserová vyučuje v současné době výtvarnou přípravu a grafický design na SUŠG v Jihlavě. Její malířský rukopis je charakteristický sytostí barev a hlubokou dynamikou barevných ploch. Arnošt Kába je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, jeho tvorba je charakteristická stálým hledáním a experimentem. Petr Vlach je novým a nadějným členem spolku, také on velice rád experimentuje, některé své obrazy bičuje, šlape po nich a pálí je plamenem, jiné například dělá jenom svými prsty. Na aktuální výstavě v Třebíči představuje svá díla ze souboru „Lidé jako růže“.

Posledním z mladší generace umělců, kteří představují svá díla v „konírně“, je Paul Ewert, z jehož jména je zřejmé, že není původem českým občanem. Skutečně, Paul Ewert pochází z Lucemburska, Vysočinu si však velice oblíbil a v současné době žije část roku v Lucembursku a část v Třebíči na Vysočině. Od dětství má vášeň ke klasické a současné hudbě a ve své výtvarné tvorbě se velmi často věnuje vzájemným vztahům mezi hudbou a výtvarným uměním.

 

 

 

28. ledna 2016                                               Pavel Toman, předseda SVUV

Autor fotografií Petr Klukan, SVUV: